Wzrostowa seria na złocie. Jak długo ta tendencja się utrzyma?

0
138

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 44 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1 834 dolary za uncję. Po  tym fakcie na rynku złota pojawiła się  znaczna realizacja zysków. Wyceny spadły znacznie poniżej okrągłej strefy cenowej 1 800 USD. Widoczne minima ukształtowane zostały w rejonie 1 790 dolarów za uncję złota. 

Wzrostowa seria na złocie. Jak długo ta tendencja się utrzyma?

GOLD H4

źródło: xStation

Schemat Leonarda

Wraz z widocznym odreagowaniem, na wykresie złota pojawia się scenariusz z układem harmonicznym Leonarda. Pierwszym etapem była reakcja na wysokości mierzenia 50%, która miała miejsce podczas sesji poniedziałkowej.

Seria białych świec wzrostowych, która budowana jest od czwartkowego popołudnia, powoli zbliża się do głębokich mierzeń wewnętrznych. Opieramy się tutaj na spółczynniku Fibonacciego 78,6% po cenie 1 824 dolary za uncję. Stanowi on jednocześnie punkt D dla formacji harmonicznej Leonarda.

Poprzedni artykułCzy zobaczymy sygnał kupna na GPW?
Następny artykułCzy to już koniec korekty wzrostowej na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.