Rynek GBPUSD właśnie próbuje naruszyć dolne ograniczenie formacji klina zwyżkującego. Patrząc na rynek w skali H4 widzimy wyraźny układ kończący ruch wzrostowy (markowanie ceny), które wypadło w bliskim położeniu wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%.
GBPUSD, interwał H4
Ważnym przystankiem przy ewentualnych spadkach będzie niebieska strefa wypadająca w rejonie 1,5433, która wynika z biegunowości „overbalance” (szczyt z 4 czerwca z godziny 12:00).
Na chwilę obecną najważniejszy będzie moment wybicia z formacji wedge. Zwróćmy szczególną uwagę na:
- impet ceny
- dynamikę wybicia
- zamknięcie świecy
GBPUSD interwał H1
Podobne układy komentujemy oraz na bieżąco monitorujemy w Panelu Tradera na WatchMyChart Pokazujemy nie tylko stałe układy geometryczne oparte na korektach i formacjach harmonicznych ale również inne zależności, które opisujemy za pomocą odpowiednich mierzeń np. clustrów Fibonacciego. Wszystko tłumaczymy krok po kroku na realnym rynku.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.