Wyprzedaż na kryptowalutach – Czy Bitcoin utrzyma to wsparcie?

0
389

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty – BTC. Kurs przedstawiony został w klasycznym ujęciu nominalnym, a więc w stosunku do amerykańskiego dolara. Widoczny trend spadkowy rozpoczyna się od wierzchołka w okolicy poziomu cenowego 12 400 dolarów. Tendencja z połowy sierpnia utrzymuje się do dzisiaj, natomiast obserwujemy coraz mniejsze zdecydowanie sprzedających. Wrześniowe minimum zostało ukształtowane nieco poniżej psychologicznej bariery 10 000 USD. Będzie to z pewności istotny punkt odniesienia dla kontynuacji trendu spadkowego.

Wyprzedaż na kryptowalutach   Czy Bitcoin utrzyma to wsparcie?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Dolne ograniczenie

Ostatnie godziny upłynęły pod znakiem wyprzedaży głównych kryptowalut. W przypadku BTCUSD obserwujemy spadek poniżej lokalnego ZZB ~ 10 600 dolarów. Przybliża to kurs do poglądowej linii trendu wzrostowego, która została poprowadzona z wrześniowych dołków. Obecną barierą cenową jest poziom cenowy 10 300 dolarów, który wyznaczony jest przez wspomniane dolne ograniczenie.

Poprzedni artykułCzy KORONAWIRUS spowoduje kolejną falę spadkową w USA?
Następny artykułZłoto, Dolar a może Bitcoin będą hitem tego tygodnia?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.