Wzrostowy tydzień na ropie naftowej – Czy będzie coraz drożej?

0
79

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 15 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 77 USD. Po tym fakcie to strona podażowa zdominowała kolejne sesje. Podczas wyprzedaży pojawiła się jedna głęboka korekta, z której skorzystamy przy wyznaczaniu obecnego scenariusza technicznego.

Wzrostowy tydzień na ropie naftowej   Czy będzie coraz drożej?

WTI H4

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Wraz z rozpoczęciem bieżącego tygodnia, na wykresie ropy naftowej zapoczątkowane zostało odreagowanie. Zasięg korekty wzrostowej targetujemy z użyciem wspomnianej wcześniej rozpiętości fali wzrostowej.

W ten sposób otrzymujemy strefę podażową, która znajduje się na poziomie cenowym 71,20 USD. Silnym potwierdzeniem tego scenariusza jest mierzenie Fibonacciego 61,8% z całego swingu spadkowego.

Poprzedni artykułBitcoin realizuje scenariusz korekcyjny
Następny artykułDalsze wzrosty na złocie? Bitcoin walczy na poziomie Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.