Bitcoin realizuje scenariusz korekcyjny

0
138

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 13 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu wzrostowego. Tym samym podczas sesji poniedziałkowej, notowania BTCUSD naruszyły okrągłą barierę cenową 50 000 dolarów za Bitcoina. Od tego momentu obserwujemy kształtowanie się scenariusza korekcyjnego.

Bitcoin realizuje scenariusz korekcyjny

BTCUSD H4

źródło: xStation

Wsparcie FE100

Podczas sesji czwartkowej notowania kontynuują spadki. Kurs Bitcoina zbliża się do strefy wsparcia, która wyznaczona została za pomocą mierzenia FE100.

Odnosimy się tutaj do korekty pędzącej zgodnie z założeniem AB=CD. Scenariusz z poziomem popytowym to kursu 46 000 dolarów.

Poprzedni artykułZakres wahań na niemieckim DAXie
Następny artykułWzrostowy tydzień na ropie naftowej – Czy będzie coraz drożej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.