Zakres wahań na niemieckim DAXie

0
80

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 400 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 16 025 punktów. Po tym fakcie pojawił się dynamiczny swing spadkowy. Tendencja ta utrzymywała się do końcówki ubiegłego tygodnia.

Zakres wahań na niemieckim DAXie

DAX H1

źródło: xStation

Zakres wahań

W bieżącym tygodniu kurs DAX-a porusza się w technicznym zakresie cenowym. Pułap górnej bariery odnosi się do głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Mamy tam opór po kursie 15 935 punktów. Poziom wsparcia wyznaczamy za pomocą mierzenia FE100, które wyznacza nam strefę popytową po kursie 15 770 punktów.

Poprzedni artykułZwrot na kryptowalutach. Czy to już koniec wzrostów?
Następny artykułBitcoin realizuje scenariusz korekcyjny
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.