Zachowana geometria na wykresie funta. Kiedy skończy się trend wzrostowy na GBPUSD?

0
238

Reakcja na poziom 50% Fibo

W szerszej dziennej perspektywie na wykresie GBPUSD widoczny jest spadkowy kanał cenowy. Obecnie cena testuje górne ograniczenie kanału. Jest to jednocześnie zniesienie 50% całego ruchu spadkowego trwającego od czerwca do końca września 2021. Dlatego póki co aktualne wzrosty można potraktować jako korektę wzrostową. Z klasycznej analizy technicznej, po przebiciu w dół linii trendu wzrostowego możliwa jest kontynuacja spadków. Z drugiej strony wybicie w górę z kanału cenowego może oznaczać atak na wyższe poziomy cenowe i w konsekwencji wypełnienie formacji harmonicznej Leonarda na zniesieniu 78.6

Zachowana geometria na wykresie funta. Kiedy skończy się trend wzrostowy na GBPUSD?

GBPUSD D1

Źródło: xStation

Geometria korekt na wykresie H1

Przechodząc na niższy interwał H1 dostrzegamy respektowanie przez rynek dwóch wielkości korekt (zaznaczone niebieskimi i zielonymi prostokątami). Wg teorii Dow’a dany trend trwa dotąd, dopóki nie zostanie wybita jego największa korekta. Zgodnie z tym, do zanegowania trendu wzrostowego na H1 doszłoby po wybiciu wsparcia na 1.3728-1.3730 (niebieska korekta).

Bardzo lokalnie rysuje się scenariusz wzrostowy z potencjalną formację Nietoperza na zniesieniu 88.6. Nastąpiła już reakcja na poziom 50% ostatniego swingu wzrostowego. Gdyby doszło do pogłębienia spadków, można spodziewać się reakcji popytowej (na ile trwałej?) właśnie na 88.6. Dodatkowo znajduje się tam układ FE127.2 na korekcie pędzącej.

Zachowana geometria na wykresie funta. Kiedy skończy się trend wzrostowy na GBPUSD?

GBPUSD H1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułINSTYTUT TRADINGU
Następny artykułBitcoin po 100 000 dolarów? Uwaga na ten poziom !
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.