Zakończenie tygodnia na PLN-ie

0
573

Polska waluta w ostatnich dniach traci na wartości. Poniżej sprawdzamy aktualne układy techniczne na wykresach PLN-a, przed piątkową sesją amerykańską. Skupiamy się na trzech najbardziej popularnych i istotnych parach walutowych: USDPLN, EURPLN oraz GBPPLN.

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Kurs USDPLN kolejny raz testuje tegoroczne maksima. Jest to poziom cenowy 3,86, który stanowi wyraźną zaporę podażową dla kupujących. Szeroka sekwencja OneToOne wyznacza średnioterminowe wsparcie po kursie 3,7950.

Zakończenie tygodnia na PLN ie

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

W ostatnich godzinach pojawia się korekta kwietniowego swingu wzrostowego. Od ostatniego dołka po kursie 4,26, prowadzimy poglądową linię trendu wzrostowego. Wyraźny opór stanowi mierzenie 50% z szerokiego swingu spadkowego ~ 4,3050.

Zakończenie tygodnia na PLN ie

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Poziom 4,91 stanowi kluczowe wsparcie dla pary walutowej GBPPLN. W momencie utrzymywania się rynku powyżej tej strefy, średnioterminowy sentyment pozostaje optymistyczny. Techniczny target wzrostowy potwierdza biegunowość na współczynniku 50% ~ 4,9850.

Zakończenie tygodnia na PLN ie

GBPPLN H4

źródło: xStation

Zakończenie tygodnia na PLN-ie
5 (100%) 3
Poprzedni artykułTechniczne zakończenie tygodnia na FOREX&CRYPTO
Następny artykułDane makro 29.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.