Zaksięgowanie formacji harmonicznej na EURUSD

0
654

Ostatnie trzy tygodnie na wykresie głównej pary walutowej, upłynęły w rytmie dwóch kluczowych swingów. Pierwsza połowa marca to wzrosty z okolic 1,1170 do wyznaczenia szczytu po kursie 1,1450. Od tego momentu rozpoczęła się głęboka korekta na wykresie EURUSD, która być może powoli dobiega końca. Za takim scenariuszem przemawia dzisiejsza reakcja na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% ~ 1,1234. Poziom ten stanowi wsparcie i zabezpiecza przed głębszymi spadkami. Sekwencja XABCD potwierdza strefę popytową w postaci układu harmonicznego Gartleya.

Zaksięgowanie formacji harmonicznej na EURUSD

EURUSD H1

źródło: xStation

Korzystając z aktualnego układu overbalance, jestesmy w stanie wyznaczyć najbliższy opór na Edku. Górna podstawa prostokąta znajduje się w lokalnej strefie ZZB po kursie 1,1285. Retest 78,6% lub atak na poziom biegunowości to z pewnością scenariusz na dzisiejszą sesję amerykańską, która rozpocznie się od danych PKB z USA.

Zaksięgowanie formacji harmonicznej na EURUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułTrading na walutach i kryptowalutach. Każdy czwartek z Fibonacci Team o 12:00
Następny artykułCzwartkowy trading na FOREX&CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.