Zapowiedź dnia – Inflacja CPI w UK

0
521

Ze względu na kalendarz makro, najciekawszą walutą na rynku może dziś być funt brytyjski. Ostatnia zmiana w retoryce BoE odnośnie polityki monetarnej zwiększyła wrażliwość GBP na odczyty wskaźników z gospodarki. Tym bardziej ważne będzie utrzymanie pozytywnych poziomów za maj, które osiągnęły w ujęciu r/r 2,9%. Tym razem konsensusu zakłada lekką korektę do 2,8% i taka wartość z pewnością będzie odebrana pozytywnie. Jednak w przypadku niższych danych spadek prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych w Wielkiej Brytanii będzie kontynuowany, a wycena funta może zostać poddana korekcie po ostatnich wzrostach. Co ciekawe wycena wzrostu kosztu pieniądza w ciągu najbliższego roku w UK i Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie na tym samym poziomie z tym, że w ostatnich tygodniach odpowiada za to odwrotna korelacja tych wycen.

Zapowiedź dnia   Inflacja CPI w UK

EURGBP H1

Notowania EURGBP zniżkują od kilku dni. Najważniejszym poziomem technicznym dla kontynuacji trendu pozostaje nie wybity górą układ ZZB po kursie 0,8820, który jest na tą chwilę kluczową dla dalszego kierunku notowań. Podaż, która spowodowała zejście ceny poniżej 0,8820 broni tej strefy i już raz była z powodzeniem testowana. Podążając za wskaźnikami można czekać na ponowne zejście ceny poniżej średnie (sma25), która jest tu elementem sygnałowym zakładając dalsze spadki. Wsparciem pozostaje poprzedni dołek 0,8740, na którym zebrany popyt spowodował obecny impuls korekcyjny.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.