Zielony tydzień na indeksach giełdowych – Czy sentyment na DAX i SP500 się utrzyma?

0
698

Optymizm na indeksach

Wtorkowe otwarcie jest kontynuacją pozytywnego nastawienia w obecnym tygodniu. Pułap z poniedziałkowego otwarcia to okolice 11 600 punktów. Na zamknięcie sesji pojawiły się poziomy blisko 12 100 punktów, a więc mamy tu wzrost o ponad 4%. W dniu dzisiejszym widzimy kontynuację, która jest jednak gaszona po otwarciu rynku kasowego. W ramach lokalnego wierzchołka prowadzimy poglądową linię trendu spadkowego. Targetem jest jednak strefa ZZB na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy 12 420 punktów.

Zielony tydzień na indeksach giełdowych   Czy sentyment na DAX i SP500 się utrzyma?


DAX H1

źródło: xStation

Szybsza reakcja

Jeszcze lepiej radzą sobie indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych. W przypadku S&P500 rynek osiągnął już pułap mierzenie 61,8% z ostatniej fali spadkowej. Wtorkowy poranek wyznaczył wierzchołek, który odnosi się do strefy biegunowości. Obecnie widzimy lokalną korektę spadkową, jednak zakładamy możliwy retest wspomnianego oporu. 

Zielony tydzień na indeksach giełdowych   Czy sentyment na DAX i SP500 się utrzyma?

SP500 H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 16.06.2020 – sprzedaż detaliczna, stopy procentowe
Następny artykułDane makro 17.06.2020 – pozwolenia na budowę, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.