Złoto ponownie obiera kurs wzrostowy – czy jest szansa na kolejne maksimum?

0
811

Kolejny zwrot

W ostatnim tygodniu lutego ceny złota wykonały dynamiczną korektę spadkową. Wierzchołek po cenie 1687 dolarów za uncję, był poziomem najwyższym od około 7 lat na rynku złota. Dynamiczne wzrosty rozpoczęły się jeszcze pod koniec 2019 roku, a rynek w tym czasie wzrósł o około 15%. Spadki z końcówki lutego umożliwiły wyznaczenie układu harmonicznego z pomiarem całej fali spadkowej.

Złoto ponownie obiera kurs wzrostowy   czy jest szansa na kolejne maksimum?

 GOLD H1

źródło: xStation

Poziom na shorta?

Marzec rozpoczął się od kolejnego zwrotu na rynku złota. Cena metalu dynamicznie wzrasta i tym samym odrabia straty z poprzedniego tygodnia. Pozwoliło to wyznaczyć scenariusz z targetem wzrostowym dla notowań złota. Opiera się on na układzie harmonicznym Leonarda, gdzie pierwsza część ukształtowana została na wysokości mierzenia 38,2% fibo. W ostatnich godzinach kurs mocno zbliża się do strefy podażowej 1662 dolary za uncję. Jest to pułap współczynnika Fibonacciego 78,6%, który uzupełnia strukturę harmoniczną XABCD. W ostatnim tygodniu lutego poziom ten był co najmniej dwukrotnie testowany przez kupujących i napotkał dość silną reakcję podażową.

Poprzedni artykułDane makro 04.03.2020 – indeks PMI dla usług, stopy procentowe
Następny artykułHandel na żywo z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.