Złoto w scenariusz spadkowym – Czy zobaczymy dalszą wyprzedaż?

0
235

Fala wzrostowa 

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 78 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 722 USD. Po tym fakcie to strona popytowa zdominowała kolejne sesje. Obecnie pojawia się scenariusz z układem harmonicznym, który jest na ostatnim etapie budowy. Kształtowana jest fala CD, której target wyznaczony jest na głębokich współczynnikach Fibonacciego 78,6% – 88,6%. Ukształtowane wsparcie zależne będzie od dodatkowych potwierdzeń.

Złoto w scenariusz spadkowym   Czy zobaczymy dalszą wyprzedaż?

GOLD H4

źródło: xStation

FE100

Na schemacie bardziej lokalnym widzimy układ na korekcie pędzącej. W ramach mierzenia FE100 możemy wyznaczyć poziom popytowy po cenie 1 771 dolarów za uncję. Strefa popytowa z interwału godzinowego może zostać rozegrana jeszcze dziś.

Złoto w scenariusz spadkowym   Czy zobaczymy dalszą wyprzedaż?

GOLD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułBitcoin po 100 000 dolarów? Uwaga na ten poziom !
Następny artykułKorekta na Ethereum – Czy to okazja do kupna?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.