Korekta na Ethereum – Czy to okazja do kupna?

0
294

Fala wzrostowa 

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 700 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 2 650 dolarów. Po tym fakcie rynek kryptowalut zaczął dynamicznie rosnąć. Podobnie jest w przypadku ETH, które nadal kontynuuje tą tendencję. Obecnie przygotowany mamy scenariusz z korektą FE100, której target wyznacza najbliższe wsparcie po cenie 3 930 dolarów.

Korekta na Ethereum   Czy to okazja do kupna?

ETHUSD H4

źródło: xStation

Linia trendu

Wykres na interwale 1-godzinowym w dokładniejszy sposób pokazuje aktualne wsparcie na rynku Ethereum. Potwierdzeniem tej strefy jest biegunowość obszaru, która związana jest z wierzchołkiem w połowie października. Warto zwrócić również uwagę na respektowaną linię trendu, która wskazuje na dynamikę rynkową.

Korekta na Ethereum   Czy to okazja do kupna?

ETHUSD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułZłoto w scenariusz spadkowym – Czy zobaczymy dalszą wyprzedaż?
Następny artykułKontynuacja wzrostów na USDPLN? Kluczowa strefa popytowa !
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.