Kontynuacja wzrostów na USDPLN? Kluczowa strefa popytowa !

0
201

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 800 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 3,6400. Po tym fakcie notowania rozpoczęły wyraźne wzrosty. Tendencja ta wyraźnie wyhamowała dopiero po przetestowaniu psychologicznej bariery cenowej 4,0000.

Kontynuacja wzrostów na USDPLN? Kluczowa strefa popytowa !

USDPLN D1

źródło: xStation

Korekta

Bieżąca korekta na wykresie USDPLN, przebiega w dynamice górnego ograniczenia w postaci czerwonej linii. Spadki targetujemy z użyciem mierzenia FE100, które wyznacza poziom wsparcia po kursie 3,8700. Dodatkowym potwierdzeniem wyznaczonej strefy popytowej jest współczynnik 38,2% fibo z szerokiego mierzenia fali wzrostowej.

Kontynuacja wzrostów na USDPLN? Kluczowa strefa popytowa !

USDPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułKorekta na Ethereum – Czy to okazja do kupna?
Następny artykułKorekta na USDJPY. Potencjalna formacja harmoniczna
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.