Korekta na USDJPY. Potencjalna formacja harmoniczna

0
94

Reakcja na poziom oporu

Na wykresie tygodniowym cena testuje bardzo ważny poziom oporu. Okolice 114.50-114.70 już 4-krotnie od 2017 roku zatrzymywały dalsze wzrosty na USDJPY. Za każdym razem cena nurkowała w dół o kilkaset pipsów. Mierzenie siatką Fibonacciego wyznacza nam co prawda formację Gartleya, jednak bez precyzyjnego księgowania poziomów 61.8 oraz obecnie 78.6.

Korekta na USDJPY. Potencjalna formacja harmoniczna

USDJPY W1

Źródło: xStation

Techniczne zgrupowanie Fibo na wzrosty

Przechodząc na wykres H1 przeanalizujmy ostatni wzrostowy swing trwający od 12-tego do 20-tego października. Po ustanowieniu lokalnego szczytu trwa mini trend spadkowy potwierdzony coraz niższymi szczytami i dołkami. W dniu wczorajszym doszło do reakcji wzrostowej na zniesienie 61.8. Aktywacja popytu przyniosła 50-pipsowy ruch w górę, po czym nastąpiła kontynuacja spadków. Jeśli poziom 113.63 (czyli zniesienie 61.8) zostanie pokonany, możemy przyjąć scenariusz realizacji potencjalnej formacji FT Pattern z punktem decyzyjnym na zniesieniu 88.6. Dodatkowo w tych okolicach znajduje się równość korekt AB=CD.

Pamiętając o silnym oporze z wykresu tygodniowego i możliwym utworzeniu tzw. schodów cenowych na spadki, warto celować z ewentualnym take profitem w około 50 pipsów czyli zakres korekty wzrostowej ostatnich spadków (czerwony prostokąt).

Korekta na USDJPY. Potencjalna formacja harmoniczna

USDJPY H1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułKontynuacja wzrostów na USDPLN? Kluczowa strefa popytowa !
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Geometria Fibonacciego w tradingu
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.