Złoto wygeneruje sygnał kupna?

0
174

Spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 28 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1 875 USD za uncję. Wtorkowa sesja amerykańska okazała się jednak wyjątkowo negatywna dla wyceny metalu. Obserwowaliśmy bowiem dość dynamiczną tendencję spadkową.

Złoto wygeneruje sygnał kupna?

GOLD M15

źródło: xStation

Wybicie?

Kolejne podejście do strefy oporu wyraźnie narusza barierę cenową. Wyznaczony pułap opiera się na współczynniku 50% z powyższego swingu wzrostowego. Warto obserwować sytuację na interwale 5-minutowym, gdzie potwierdzenie wybicia może być widoczne w pierwszej kolejności.

Złoto wygeneruje sygnał kupna?

GOLD M5

źródło: xStation

Poprzedni artykułKurs Ethereum w korekcie spadkowej
Następny artykułJak złapać dołek na EURUSD? Bitcoin wypełnił wzrostowy układ harmoniczny
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.