Kurs Ethereum w korekcie spadkowej

0
191

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 200 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej z pierwszej połowy września bieżącego roku. Wtedy to rynek ukształtował minimum cenowe po kursie 2660 dolarów za ETH.

Kurs Ethereum w korekcie spadkowej

ETH D1

źródło: xStation

Target

Obecnie trwa budowanie fali spadkowej, która target znajduje się na poziomie cenowym 3 500 dolarów. Mamy tam potwierdzenie w postaci mierzenia Fibonacciego 61,8% oraz FE100. Patrząc na obecny pułap pozostaje nam jeszcze około 700 dolarów do wskazanego wsparcia.

Kurs Ethereum w korekcie spadkowej

ETH H4

źródło: xStation

Poprzedni artykuł3 x Motyl. Czy popularne układy harmoniczne zadziałają na surowcach?
Następny artykułZłoto wygeneruje sygnał kupna?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.