Zwiększony popyt na euro – Jak to dziś wykorzystać?

0
263

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURJPY na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ejka na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu na wysokości strefy cenowej 123,80. Od tego momentu na wykresie pojawiła się wyraźna przecena, która wiąże się z umacnianiem japońskiego jena na rynku walutowym. Minimum z czwartkowej sesji zostało ukształtowane na wysokości okrągłego kursu 123,00.

Zwiększony popyt na euro   Jak to dziś wykorzystać?


EURJPY M15

źródło: xStation

Punkt D

Dzisiejsze przedpołudnie jest dość zróżnicowane pod względem zmienności. Notowania wykonują lokalne swingi, które nawzajem się znoszą. Po godzinie 12 pojawia się wyraźny wzrost popytu, który otwiera perspektywę do większego odreagowania. Zgodnie ze scenariuszem harmonicznym, oczekiwaną strefę podażową jest poziom cenowy 123,60. Mamy tam punkt D formacji harmonicznej Gartleya, który znajduje się na wysokości wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 78,6%.

Poprzedni artykułPrzygotowanie do wybicia na polskim złotym. Ważny poziom fibo na ropie WTI
Następny artykułJak duża będzie korekta na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.