Jak duża będzie korekta na Bitcoinie?

0
419

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka tygodni dynamiki BTCUSD. Wykres opiera się na formacjach świecowych interwału 4-godzinowego. Analizę rozpoczynamy od wrześniowego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 9800 dolarów. Wraz z wzrastającymi dołkami prowadzimy linię dolnego ograniczenia, która była wyjątkowo precyzyjnie respektowana. 

Jak duża będzie korekta na Bitcoinie?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Lokalna korekta?

Obecny tydzień przynosi korektę spadkową na rynku kryptowalut. W przypadku Bitcoina odnosimy się do maksimum na poziomie cenowym 11 700 dolarów. Jest to pułap jaki osiągnęły notowania BTCUSD na sesji poniedziałkowej. Obecnie jesteśmy blisko rozstrzygnięcia skali przeceny jaka może nasz czekać na BTC. Lokalny ograniczeniem jest strefa popytowa 11 100 dolarów, gdzie bazujemy na korekcie prostej AB=CD. Dodatkowym potwierdzeniem jest mierzenie Fibonacciego 38,2%. W przypadku wybicia dołem wskazanego poziomu lokalnego, zwracam uwagę na linię dolnego ograniczenia. Mamy tam też schemat oparty na FE100, który wzmocniony jest przez mierzenie wewnętrzne 61,8% fibo.

Poprzedni artykułZwiększony popyt na euro – Jak to dziś wykorzystać?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Pomiar ostatniej korekty
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.