Zwiększony popyt na japońskiego jena

0
328

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. Początek wykresu obejmuje lokalne minimum, które ukształtowane zostało na okrągłym poziomie cenowym 104,00. Był to wyraźny moment zwrotny dla notowań, które w ostatnim tygodniu września wyraźnie obrały kierunek północny. Widoczne wzrosty przedzielone były jedną pokaźną korektą, a ostateczne maksimum w pierwszej połowie października zostało ukształtowane na wysokości 106,10.

Zwiększony popyt na japońskiego jena


USDJPY H1

źródło: xStation

Popołudniowy zwrot

Pierwsze godziny popołudniowe przynoszą wyraźny odwrót od amerykańskiego dolara. Wraz z rosnącą awersją do ryzyka kapitał płynie do japońskiego jena. Przyczyniło się do wybicia nowego lokalnego low na wykresie USDJPY. Dla wyznaczenia kolejnego targetu spadkowego, aktualizujemy wcześniejsze scenariusze techniczne. Dość ciekawie kształtuje się okrągła strefa cenowa 105,00. Mamy tam szerokie mierzenie wewnętrzne 50% oraz lokalne mierzenie zewnętrzne 161,8% fibo.

Poprzedni artykułUkład harmoniczny na amerykańskim indeksie. Czy Bitcoin wytrzyma?
Następny artykułJak duża będzie korekta na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.