Jak duża będzie korekta na Bitcoinie?

0
521

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka tygodni dynamiki BTCUSD. Wykres opiera się na formacjach świecowych interwału 4-godzinowego. Analizę rozpoczynamy od wrześniowego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 9800 dolarów. Wraz z wzrastającymi dołkami prowadzimy linię dolnego ograniczenia, która była wyjątkowo precyzyjnie respektowana. 

Jak duża będzie korekta na Bitcoinie?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Korekta?

Październik rozpoczął się od ponownego impulsu wzrostowego na Bitcoinie oraz głównych kryptowalutach. Notowania na stałe utrzymują się ponad okrągłą barierą 10 000 dolarów. Obecne maksimum zostało ukształtowane na poziomie cenowym 11 700 USD. W dniu dzisiejszym widzimy próbę generowania korekty spadkowej, której target wyznaczamy z użyciem mierzenia FE100. Wskazana strefa popytowa pokrywa się z linią trendu wzrostowego, a jest to kurs 10 700 dolarów. Dodatkowym wzmocnieniem poziomu wsparcia jest pomiar ostatniej fali, z którego otrzymujemy mierzenie Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułZwiększony popyt na japońskiego jena
Następny artykułSkąd taka przecena złotego? Początek spadków na WTI
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.