Wybronione wsparcie na gazie ziemnym
Dwie potężne fale wyprzedaży z końca października i początku listopada zatrzymały się na poziomie wsparcia 4.75-4.80. Trwa reakcja wzrostowa po odbiciu od tego poziomu oraz po utworzeniu formacji podwójnego dna. Zasięgiem może być zakres poprzedniej korekty wzrostowej (zielone prostokąty), gdzie może uaktywnić się podaż. Gdyby do tego doszło w dalszym ciągu w grze jest potencjalna formacja Motyla (Butterfly) z punktem D na zniesieniu 127.2% czyli w okolicach 4.43. Jest tam ponadto poziom ZZB, czyli poprzedni opór z końca sierpnia.
NATGAS D1
Źródło: xStation
Potencjalny Motyl na ropie WTI
Okolice 80$ za baryłkę ponownie wygenerowały akcję popytową na wykresie ropy WTI. Ta wzrostowa reakcja może być falą BC w potencjalnym układzie harmonicznym Motyla. Pierwszy konieczny warunek to oczywiście przebicie okolic 80$. Punkt D formacji znajduje się na poziomie 76.40 i jest również obszarem wymienności funkcji (opór staje się wsparciem).
ROPA WTI H4
Źródło: xStation
Złoto – 2 x formacja harmoniczna
Na wykresie dziennym złota możemy doszukać się dwóch formacji harmonicznych, które właśnie się wypełniają. Ze względu na perspektywę sesyjną, konieczne jest wyczekanie setupu i jego potwierdzenie.
Jedna formacja to układ Gartleya z mierzeniem fali spadkowej trwającej od czerwca do sierpnia (różowy kolor). Po reakcji na poziomie 61.8 z pierwszych dni września i dość znacznych spadkach, popyt odrobił straty i obecnie testowane jest zniesienie 78.6. Walka na tych poziomach trwa już 5-ty dzień.
Druga z formacji to układ Motyla (niebieski kolor), gdzie fala BC Gartleya stanowi odcinek XA formacji Motyla. Tu wypełnienie układu ma miejsce na zniesieniu zewnętrznym 127.2.
ZŁOTO D1
Źródło: xStation