Wpis ten dotyczy kilku przykładów analiz zamieszczanych w pokoju Tradera FxRoom oraz naszej pozycji na bazie wskazanego układu + jedno z naszych analiz video, które systematycznie przygotowujemy 🙂 Pokażemy także, że na bazie analizy klasycznej i geometrycznej można zarabiać praktycznie w tych samych warunkach panujących na rynku. Zaczynamy od pierwszego przykładu – USDCHF.
Wykres 1. FxRoom
USDCHF – KOMENTARZ + BEFORE
Wykres 2. FxRoom
USDCHF – AFTER
Reakcja rynku na wskazany układ geometryczny wyniosła ponad 30 pipsów.
Wykres 3. FxRoom
DAX – KOMENTARZ + BEFORE (analiza klasyczna)
Wykres 4. FxRoom
DAX – AFTER (analiza klasyczna)
Wyznaczona formacja klasyczna dała zarobić „klasykom” ponad 170 punktów! Sprawdźmy teraz w jaki sposób zarobili „geometrycy” 🙂
Wykres 5. FxRoom
DAX – KOMENTARZ + BEFORE (geometria)
Wykres 6. FxRoom
DAX – AFTER (geometria)
DAX na widoczne 2 niebieskie układy geometryczne zareagował na ponad 350 puntków! Łącznie rynek wykonał ruchy na ponad 700 punktów. Idealna sytuacja, w której każda metodologia przynosi profit 🙂 Spójrzmy teraz na Złoto, o którym pisaliśmy ostatnio. No właśnie, pisaliśmy…? Sprawdźcie sami!
Wykres 7. FxRoom
GOLD – KOMENTARZ
Wykres 8. FxRoom
GOLD – BEFORE
Wykres 9. FxRoom
GOLD – ZAGRANIE&AFTER
Pamiętacie jak reakcja rynku, na widoczną strukturę charakterystyczną dla Strategii FTS, nastąpiła na ponad 80 punktów? Nasza pozycja została otwarta na reteście (drugiej szansie). Pierwszy Take Profit został zamknięty w okolicach strefy oporu, po widocznym wyhamowaniu impulsu wzrostowego. Pewnie pamiętacie co było dalej… 🙂
Wykres 10. FxRoom
GOLD – ZAGRANIE&AFTER
Wykres 11. FxRoom
GOLD – ZAGRANIE&AFTER
Wykres 12. FxRoom
GOLD – ZAGRANIE W DRUGĄ STRONĘ
Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, rynek pozwolił nam zrealizować 2 Take Profity. TP2 został przesunięty z obszaru zniesienia 61.8% w miejsce zniesienia 50% ze względu na bardzo ważną strefę ZZB (zasada zmiany biegunów). Po zrealizowaniu wspomnianego zysku, otworzyliśmy odwrotną pozycję na tzw. „reakcję” ceny, ponownie na bazie współczynnika 61.8%. Z naszego doświadczenia wynika, że złoto „widzi” te zniesienie i bardzo często odbija się od niego.
Zobaczcie teraz, co mówił Łukasz 🙂
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.