Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza EOS (EOS)

Analiza EOS (EOS)

Analiza EOS

Kryptowaluta EOS to doskonały materiał zarówno na analizę techniczną, jak i fundamentalną. Dlaczego?

Kryptowaluty EOS – stworzone przez profesjonalistów

Premiera kryptowaluty EOS miała miejsce 1 lipca 2017 roku. Stosunkowo młoda kryptowaluta, oparta na sieci stworzonej w środowisku technologii blockchain i wykorzystująca zdecentralizowany system operacyjny, jest dobrym rozwiązaniem do obsługi komercyjnych aplikacji.

Sieć EOS została zaprogramowana przez profesjonalistów w branży – firmę block.one, dostarczającej rozwiązania informatyczne na użytek biznesowy z wykorzystaniem technologii blockchain. Zarejestrowana na Kajmanach działalność dostarcza rozwiązań informatycznym największym firmom na świecie.

W sieci EOS za poszczególne transakcje nie są pobierane jakiekolwiek opłaty. Dokonując zakupu kryptowaluty EOS, de facto wykupuje się więc pewien proporcjonalny udział w sieci lub – w zależności od interpretacji – jakąś jej część. Zaletą sieci EOS jest duża wytrzymałość na ataki hakerskie i różnego rodzaju obciążenia. Potencjalni wrogowie projektu, którzy pragnęliby doprowadzić do wystąpienia przeciążenia sieci, w związku z powyższymi cechami EOS musieliby zakupić niewyobrażalnie dużą liczbę monet, aby w ogóle było to możliwe.

Ważną cechą sieci EOS jest wykorzystywanie algorytmu konsensusu. Dokładnie wykorzystywany jest DPOS – Delegated Proof of Stake. Dzięki temu użytkownicy, którzy posiadają tokeny, mogą w zdecentralizowany sposób poddawać wyborowi producentów poszczególnych bloków poprzez system głosowania.

Analiza techniczna EOS – czy warto dodać tę kryptowalutę do swojego portfela?

Pod względem technicznym kryptowaluta EOS jest pewnego rodzaju wyjątkiem. Łatwo bowiem dostrzec za pomocą analizy technicznej, że po grudniu 2018 roku i ogromnej korekcie (lub raczej obraniu trendu spadkowego) Bitcoina prawie cały rynek kryptowalut zaczął odnotowywać straty. Prawie, gdyż jednym z wyjątków jest kryptowaluta EOS. Wartość EOS/USD pod koniec kwietnia 2018 roku osiągnęła swoje maksima, przekraczając wysokość 20 dolarów. Od początku grudnia 2018 roku zauważalny jest spokojny trend wzrostowy.

Analiza kryptowaluty Ethereum

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live