Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Ethereum Classic (ETC)

Analiza Ethereum Classic (ETC)

Analiza Ethereum Classic

Historia

Wyodrębnienie Ethereum Classic z z głównego projektu Ethereum, nie było klasycznym hard forkiem sieciowym. Po około roku działalności projektu Ethereum, wśród inwestorów pojawił się problem niemoralnych praktyk, które doprowadziły część osób do duży strat. W literze prawa wykorzystanie luki w kodzie źródłowym było legalne, jednak część inwestorów postanowiła odłączyć się od głównej kryptowaluty i wydzielić jako Ethereum Classic w dniu 25 października 2016 roku.

Specyfikacja Ethereum Classic

Po blisko trzech latach działalności w obiegu mamy 113 mln sztuk monety ETC. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, Ethereum zajmuje 16 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 770 mln dolarów. Kryptowaluta ETC jest obecnie notowana na 45 światowych giełdach, w tym najbardziej popularnych jak Binance, OKEx oraz Huobi.

Analiza fundamentalna Ethereum Classic

Pomimo pozytywnej opinii na temat projektu Ethereum Classic, realne wykorzystanie sieci zostało daleko w tym tyle np. w przeciwieństwie Ethereum. Pomimo podobnych możliwości technicznych, rozwój ETC nie postępuje zbyt optymistycznie. Z drugiej strony jest to jedna z najbardziej rentownych kryptowalut dla detalicznych górników, którzy wykorzystują do działania karty GPU.

Analiza techniczna Ethereum Classic

Tegoroczne minima zostały wyznaczone na poziomie 3,60 USD. Optymistycznym jest fakt obecnej wyceny, która znajduje się w okolicach 7 dolarów za sztukę ETC. Średnioterminowy opór wyznaczają ostatnie wierzchołki po okrągłym kursie 10 USD. Wsparciem dla notowań powinien być poziom cenowy ZZB – 5,20 USD.

Analiza kryptowaluty Dogecoin

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live