Stagnacja na Ethereum Classic. Czy emocje inwestorów podniosą wolumen na rynku?

0
663

Układ harmoniczny 

Trend spadkowy na Ethereum Classic trwa w najlepsze. Interwał czterogodzinny ukazuje nam układ harmoniczny „CRAB” z punktem „D” w okolicach ceny 3.100$. Po drodze mamy jeszcze wsparcie w okolicach mierzenia 127.2%. Widzimy, że wsparcie ma duże znaczenie ponieważ wykres  już dwa razy odbił się od okolic ceny 3.500$. W najbliższym czasie jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze raz podejdziemy do testu tego poziomu. Musimy jednak uważać, że im częściej testujemy jakiś poziom tym jest większa szansa, że go przebijemy. Kolejne sesje rynkowe rozwiążą wyzwanie z wyborem scenariusza. Dwa ważne poziomy, który zadziała? 

Stagnacja na Ethereum Classic. Czy emocje inwestorów podniosą wolumen na rynku?
Ethereum Classic h4

ETHEREUM CLASSIC H4

źródło: xStation

SZERSZA PERSPEKTYWA RYNKU 

Duży interwał ujawnia przed nami ogromny układ harmoniczny. Punkt „B” na wysokości mierzenia 38.2% z zakończeniem punktu „D” na wysokości mierzenia 88.6% oznacza układ BAT. Jeżeli nie wybijemy nowego dołka tzn. nie zejdziemy poniżej mierzenia 100% to scenariusz będzie dalej aktualny. Czekamy na aktywowanie się popytu w kolejnych dniach. 

Stagnacja na Ethereum Classic. Czy emocje inwestorów podniosą wolumen na rynku?

ETHEREUM CLASSICD1

źródło: xStation

 

ETHEREUM CLASSIC (MINING) 

 

Ethereum Classic – kryptowaluta, w której proces miningu zachodzi przy pomocy funkcji hashującej Ethash. ETC możemy wydobywać przy użyciu kart graficznych – GPU, zachowując przy tym znacznie niższą i stabilniejszą trudność wydobycia niż przy EthereumObecna nagroda za blok (ang. block reward) dla górników wynosi 3 ETC.

SPECYFIKACJA

 

Maksymalna ilość monet: 230 000 000 ETC (230 milionów ETC)

Wprowadzony niedawno hard fork na Ethereum Classic spowodował ograniczenie maksymalnej ilości monet ETC do 230 mln

Średni czas pomiędzy blokami: 14.5 sekundy