Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Litecoin (LTC)

Analiza Litecoin (LTC)

Analiza Litecoin

Sieć Litecoin, której podstawowy środek płatniczy, kryptowaluta Litecoin, określana jest mianem „cyfrowego srebra”, cechuje się dużą prędkością zawierania transakcji i mniejszym czasem tworzenia poszczególnego bloku w porównaniu do kryptowaluty Bitcoin.

Kryptowaluty Litecoin – szybkość mikropłatności

Kryptowaluta Litecoin (LTC) została utworzona już w 2011 roku. Jej inicjatorem był Amerykanin chińskiego pochodzenia, Charlie Lee, który przez wiele lat był pracownikiem korporacji Google. Zakładał on, że rynek kryptowalut wciąż nie osiągnął pożądanej kapitalizacji, a kursy kryptowalut będą czekały jeszcze trendy wzrostowe. Biorąc pod uwagę wyniki Bitcoina i właściwie wszystkich kryptowalut na rynku w grudniu 2017 roku, śmiało można powiedzieć, że w tym wypadku autor Litecoina wcale się nie mylił.

Zamysłem Charliego Lee było stworzenie takiej kryptowaluty, która będzie umożliwiała przede wszystkim dokonywania błyskawicznych płatności. Litecoin zorientowany był na zawieranie mikropłatności, czyli płatności o małym wolumenie, wykorzystywanych między innymi w sektorze gier mobilnych i aplikacji na telefony. W takim przypadku szybka realizacja transakcji, np. zakup jakieś dodatku w grze mobilnej, jest kluczowa, a długość procesu zawierania tej transakcji wpływa na finalną ocenę użytkownika. Wobec tego projekt Litecoin już od samego początku wiązał się z ogromnymi nadziejami.

Litecoin, czyli cyfrowe srebro

Litecoin jest opartą na technologii blockchain siecią internetową, w której realizowane są płatności na zasadzie peer-to-peer. Sieć Litecoin jest zdecentralizowana i odporna na manipulacje. System płatniczy sieci Litecoin korzysta właśnie z kryptowaluty Litecoin jako środka płatniczego.

O ile Bitcoin określany jest mianem „cyfrowego złota”, o tyle Litecoin miał stać się „cyfrowym srebrem”. Zaletą projektu Litecoin jest zdecydowanie niski koszt obsługi. Dzięki decentralizacji strukturalnej, braku administratorów, to na użytkowników sieci przypadła odpowiedzialność za przesyłane pieniądze. W porównaniu do Bitcoina warto także zauważyć, że Litecoin może obsługiwać większy wolumen transakcyjny bez modyfikacji oprogramowania. Co więcej, bloki Litecoina przetwarzane są co ok. 2,5 minuty, podczas gdy czas tej czynności dla Bitcoina wynosi ok. 10 minut.

Analiza techniczna Litecoin

Kryptowaluta Litecoin (LTC) osiągnęła historyczne maksima cenowe w grudniu 2017 roku. Wartość LTC/USD wynosiła wówczas ok. 225. Przez długi czas wcześniej stosunek LTC/USD wynosił jedynie 3,5 – 4. Po gigantycznych wzrostach na rynku kryptowalut od 2018 roku można mówić o dominacji rynku niedźwiedzia i trwającej bessie. Od początku 2019 roku świat finansów za pomocą analizy technicznej dopatruje się próby odwrócenia trendu na wzrostowy, co zauważalne jest na prawie wszystkich kryptowalutach na rynku, także na Litecoinie. Pod względem analizy technicznej obrona obecnych poziomów Litecoina może wygenerować nowy poziom wsparcia, kluczowy dla dalszych, ewentualnych wzrostów kursu.

 Analiza kryptowaluty Maker

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live