Nawiązując do wcześniejszego wpisu, w którym informowaliśmy o strefie oporu przy mierzeniu zewnętrznym 127.2% fali XA, GBPUSD koryguje ostatnie silne wzrosty. Gdzie może sięgnąć kształtujący się od dwóch dni ruch spadkowy? W tej chwili kurs reaguje na mierzenie 38.2% ostatniej fali wzrostowej, natomiast silniejszym miejscem powinna być strefa ZZB wypadająca nieco niżej. Jeżeli doszłoby do wybicia tej strefy to kolejnym wsparciem może być geometria 1:1 z poprzednim ruchem korekcyjnym czyli potencjalna korekta pędząca ABCD. W przypadku odreagowania dzisiejszych spadków zwróćmy uwagę na biegunowość żółtego OB – cena lubi testować takie układy po wybiciu od drugiej strony.
GBPUSD interwał H4
Patrząc jeszcze na interwał D1, gdyby rynek powrócił do wzrostów to cały czas możemy mieć tutaj do czynienia z szerokim układem korekty prostej, której punkt D wypada powyżej 1.6000.
GBPUSD interwał D1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.