Analiza WIG20 i DAXa – setupy oparte na mierzeniu 61,8

0
702

ANALIZA TECHNICZNA W20

W ostatnich dniach kurs polskiego indeksu WIG20, zaksięgował średnioterminowy opór 2320 punktów. Poziom potwierdzony jest mierzeniem 61,8% oraz wyraźną biegunowością. Dzisiejsza sesja nie przynosi większej zmienności, a powtórny test strefy podażowej w postaci podwójnego szczytu jest prawdopodobny.

Analiza WIG20 i DAXa   setupy oparte na mierzeniu 61,8

WIG20 D1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA DAX

Seria czarnych świec spadkowych przybliża kurs do strefy wsparcia 12350 punktów. Poziom ten wyraźnie potwierdza mierzenie 61,8% z szerokiego swingu wzrostowego. Pojawia się też możliwość wykreowania klasycznego, podwójnego dna.

Analiza WIG20 i DAXa   setupy oparte na mierzeniu 61,8

DAX H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 10.07.2019 – PKB, bilans handlowy, produkcja przemysłowa
Następny artykułAnaliza techniczna Bitcoina – układ harmoniczny
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.