Atrakcyjne poziomy do zakupów na ropie WTI

0
214

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4,60 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 80,80 USD. Po tym fakcie pojawił się znaczny popyt na ropę naftową, a baryłka WTI podskoczyła do okolic 85,40 USD. Kolejne sesje przybliżają nas do struktury harmonicznej, gdzie punkt B został wyznaczony na wysokości mierzenia 50%.

Atrakcyjne poziomy do zakupów na ropie WTI

WTI M30

źródło: xStation

Wsparcie 50%

Przed południem rynek ponownie testuje strefę cenową 83,10 USD. W ramach scenariusza XABCD zakładamy wybicie dołem wskazanego wsparcia. Docelowo kierunek południowy powinien zostać utrzymany do okolic 81,80 USD. Mamy tam bowiem punkt D struktury (78,6% fibo).

Atrakcyjne poziomy do zakupów na ropie WTI

WTI M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułDokąd potrwają spadki na USDCAD?
Następny artykułKorekta na parach z USD. Na które poziomy trzeba uważać?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.