Korekta na parach z USD. Na które poziomy trzeba uważać?

0
74

Potrójny szczyt na GBPUSD

Wczorajszy dzień przyniósł kolejny atak na 1.3830. Doszło do silnej aktywacji podaży i wygenerowania świecy 4-godzinowej z długim górnym cieniem. Środowe godziny przedpołudniowe przynoszą kontynuację spadków. Biorąc pod uwagę panującą na wykresie H4 tendencję wzrostową zapoczątkowaną pod koniec września, sensowne wydaje się szukanie poziomów wsparcia i próba podłączenia się pod kontynuację trendu wzrostowego. Obecnie testowana jest korekta FE100 czyli symetria ramiona AB=CD. Gdyby doszło do pogłębienia spadków, warto zwrócić uwagę na strefę 1.3665-1.3675. Znajduje się tam:

– zniesienie 38.2 całej fali wzrostowej

– wydłużenie FE161.8 na korekcie prostej

– wydłużenie FE161.8 na korekcie pędzącej

– poziomy wsparcia/oporu

Korekta na parach z USD. Na które poziomy trzeba uważać?

GBPUSD H4

Źródło: xStation

Strefa podażowa na AUDUSD

Na wykresie H4 pary AUDUSD również widoczna jest tendencja wzrostowa czyli sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków. W dniu 21.10.2021 doszło do silnej aktywacji podaży i powstania formacji objęcia bessy (outside bar). Wygenerowało to strefę podażową, z którą obecnie zmagają się kupujący. Gdyby doszło do mocniejszego odpadnięcia od tych poziomów, ciekawa strefa wsparcia znajduje się około 50 pipsów niżej. Składa się na nią:

– zniesienie 61.8 ostatniego swingu wzrostowego

– układ 1:1 (FE100) na korekcie prostej

– wydłużenie FE161.8 na korekcie pędzącej

Wydaje się, że te techniczne poziomy powinny wywołać przynajmniej chwilowy impuls wzrostowy.

Korekta na parach z USD. Na które poziomy trzeba uważać?

AUDUSD H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułAtrakcyjne poziomy do zakupów na ropie WTI
Następny artykułTechniczne potwierdzenie na wykresie Bitcoina
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.