Techniczne potwierdzenie na wykresie Bitcoina

0
230

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 700 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu wzrostowego, na którym rozkładamy siatkę Fibonacciego. W ten sposób szukamy głębokich targetów na wykresie Bitcoina. Bazujemy tutaj na mierzeniu zewnętrznym 127,2% po cenie 58 300 dolarów. 

Techniczne potwierdzenie na wykresie Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Zewnętrzne wsparcie

Na nieco niższym interwale czasowym, widzimy podwójne dno jakie ukształtowane zostało w strefie popytowej. Notowania wyraźnie reagują na to wsparcie, a sygnały świecowe są wystarczającym potwierdzeniem, aby rozważyć pozycje long.

Techniczne potwierdzenie na wykresie Bitcoina

BTCUSD M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułKorekta na parach z USD. Na które poziomy trzeba uważać?
Następny artykułZłoto rozgrywa okrągły poziom cenowy
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.