Złoto rozgrywa okrągły poziom cenowy

0
204

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 22 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 782 dolary za uncję. Trend wzrostowy kontynuowany jest z dość głębokimi korektami spadkowym. Obecnie odnosimy się do mierzenia FE100, które wypada bardzo precyzyjnie z pomiarem Fibonacciego 61,8%.

Złoto rozgrywa okrągły poziom cenowy

GOLD M30

źródło: xStation

Wsparcie

Wspomniany wyżej cluster mierzeń wyznacza target dla schematu korekcyjnego. W ten sposób technika wyznacza nam strefę popytową po cenie 1 791 dolarów za uncję. Na dzisiejszej sesji europejskiej pojawiają się sygnały zwiastujące przecenę na złocie w najbliższych godzinach.

Złoto rozgrywa okrągły poziom cenowy

GOLD M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułTechniczne potwierdzenie na wykresie Bitcoina
Następny artykułCzy zobaczymy wyższe ceny za srebro?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.