Czy zobaczymy wyższe ceny za srebro?

0
199

Walka o utrzymanie zakresu korekty

Na wykresie dziennym widoczna jest sekwencja wzrostowa trwająca od początku października. W dn. 22.10.2021 cena dotarła do poziomów oporu 24.70-24.80 i doszło do korekty, która jak na razie utrzymuje zakres poprzedniej korekty spadkowej (czerwone prostokąty). Wybicie wspomnianych poziomów oporu powinno skierować cenę w stronę zniesienia 61.8 całej fali spadkowej. Dodatkowo obszar ten jako potencjalny opór wzmacnia układ FE 161.8 na korekcie pędzącej, który może przynieść reakcję podażową.

Czy zobaczymy wyższe ceny za srebro?

SREBRO D1

Źródło: xStation

Potencjalna formacja harmoniczna na M30

Przechodząc na interwał intraday M30 możemy wyznaczyć scenariusz spadkowy, ale z wyższych niż obecne poziomów cenowych. Po reakcji ceny na zniesieniu 50% Fibo  spodziewane jest wypełnienie formacji Leonarda lub Nietoperza odpowiednio na 78.6 lub 88.6. Ponadto, znajduje się tam potwierdzenie w postaci wcześniejszej reakcji ceny na te poziomy.

Spodziewana reakcja spadkowa powinna być ograniczona w zasięgu biorąc pod uwagę scenariusz z wyższego interwału, czyli atak na poziomy 25.55-25.80.

Czy zobaczymy wyższe ceny za srebro?

SREBRO M30

Źródło: xStation

Poprzedni artykułZłoto rozgrywa okrągły poziom cenowy
Następny artykułPiątkowy schemat na wykresie Bitcoina
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.