Piątkowy schemat na wykresie Bitcoina

0
215

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 800 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 58 500 dolarów. Po tym fakcie na rynku Bitcoina pojawił się silny wystrzał na północ. Były to czwartkowe godziny wieczorne polskiego czasu.

Piątkowy schemat na wykresie Bitcoina

BTCUSD M15

źródło: xStation

Wsparcie

W ramach dynamiki ostatnich spadków możemy poprowadzić linię trendu. Rynek jest coraz bliżej technicznego targetu, który oparty jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Celujemy tutaj w poziom wsparcia po okrągłej cenie 60 000 dolarów.

Piątkowy schemat na wykresie Bitcoina

BTCUSD M5

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy zobaczymy wyższe ceny za srebro?
Następny artykułCzy to ostatnia szansa na sprzedaż ropy naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.