Czy to ostatnia szansa na sprzedaż ropy naftowej?

0
171

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4,30 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 84,90 USD. Po tym fakcie kurs baryłki WTI zaczął dość dynamicznie spadać. Na czwartkowej sesji azjatyckiej pojawiło się lokalne minimum, które osiągnęło pułap 80,60 USD.

Czy to ostatnia szansa na sprzedaż ropy naftowej?

WTI M30

źródło: xStation

Opór

Odreagowanie na ropie naftowej osiąga ciekawy poziom techniczny. Odnosimy się tutaj do strefy podażowej po cenie 83,25 USD za baryłkę. Jest to poziom mający potwierdzenie w postaci mierzenia Fibonacciego 61,8%. Wczesne godziny popołudniowe przynoszą kolejne podejście w te rejony.

Czy to ostatnia szansa na sprzedaż ropy naftowej?

WTI M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułPiątkowy schemat na wykresie Bitcoina
Następny artykułDwa scenariusze rozegrania EURJPY
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.