Dwa scenariusze rozegrania EURJPY

0
84

Reakcja na poziom oporu – scenariusz spadkowy

W bieżącej analizę na interwale H1 analizujemy ostatni swing spadkowy pomiędzy 20-28.10.2021, który przyniósł prawie 200-pipsowy spadek. Dynamiczna reakcja wzrostowa została zatrzymana na nieprzypadkowym poziomie oporu, bo na zniesieniu 61.8, które „lubi” być respektowane przez pary z jenem. Dodatkowo jest to wysokość poziomu ZZB, na którym dochodziło wielokrotnie do reakcji ceny i zmiany kierunku ruchu. Gdyby poziom 61.8 został przebity, realny wydaje się scenariusz z wypełnieniem układu harmonicznego Gartleya (reakcja na 78.6) lub FT Pattern (reakcja na 88.6).

Dwa scenariusze rozegrania EURJPY

EURJPY H1

Źródło: xStation

Wykres H4 – potencjalna formacja Nietoperza

Jak na razie dużo mniej prawdopodobny scenariusz na wzrosty z poziomów cenowych położonych niżej. Chodzi o cały swing wzrostowy z początku października. Po zatrzymaniu i ustanowieniu lokalnego maksimum cena skorygowała się o 38.2%. Gdyby doszło do przebicia tego poziomu, kolejne ciekawe miejsca wsparcia to:

– zniesienie 61.8 wzmocnione ZZB, czyli poprzednim oporem, który może zadziałać jako wsparcie na zasadzie biegunowości;

– zniesienie 88.6 – wypełnienie formacji Nietoperza na najgłębszym ze zniesieniem wewnętrznych

Dwa scenariusze rozegrania EURJPY

EURJPY H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to ostatnia szansa na sprzedaż ropy naftowej?
Następny artykułZmiana scenariusza na dolarze? Możliwy układ harmoniczny na Bitcoinie
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.