Dokąd potrwają spadki na USDCAD?

0
77

Silny poziom wsparcia

Szeroka perspektywa miesięczna na wykresie miesięcznym pokazuje potencjalną formację Gartleya. Pomiar całego ruchu wzrostowego od lipca 2014 do stycznia 2016 wyznacza poziom 61.8 w okolicach 1.2175. Nastąpiła tu reakcja wzrostowa zapoczątkowana formacją jednoświecową pinbara. Wygenerowany ruch wzrostowy miał zakres prawie 2500 pipsów i nie zdołał wybić maksimów ze stycznia 2016 (czyli punktu A potencjalnej formacji harmonicznej). Od marca 2020 trwa silny trend spadkowy na USDCAD, który zdołał wyhamować dopiero w okolicach zniesienia 61.8. Dwa kolejne miesiące maj i czerwiec 2021 przyniosły formację objęcia hossy (outside bar) i korektę wzrostową spadków. Z kolei trzy  świece miesięczne od lipca do września miały wymowę prospadkową (długie górne cienie) by wreszcie doszło do mocnego impulsu spadkowego w październiku. Przy kolejnym ataku na obszar 1.2040-1.2100 spodziewana jest przynajmniej chwilowa obrona tych wsparć.

Dokąd potrwają spadki na USDCAD?

USDCAD M1

Źródło: xStation

Wykres H4 i potencjalna formacja harmoniczna

Analizując wykres H4 i mierząc cały ruch wzrostowy trwający od czerwca do sierpnia 2021, mamy reakcję w okolicach zniesienia 50% (brak precyzji punktu B nie dyskwalifikuje powstania ewentualnej formacji harmonicznej). Obecnie popyt próbuje walczyć na poziomie Fibo 61.8. Gdyby doszło do wybicia w dół, ciekawa strefa popytowa znajduje się na głębokim zniesieniu 88.6. Jej zaksięgowanie wypełniłoby formację Nietoperza. Na poziomach 1.2080-1.2110 znajduje się obszar, który przez wiele tygodni działał jako opór, by wreszcie jego przebicie doprowadziło do silnych wzrostów. Można więc spodziewać się tu reakcji wzrostowej na zasadzie biegunowości.

Dokąd potrwają spadki na USDCAD?

USDCAD D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułOkrągły poziom na rynku złota – Tam warto kupować?
Następny artykułAtrakcyjne poziomy do zakupów na ropie WTI
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.