Okrągły poziom na rynku złota – Tam warto kupować?

0
200

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 25 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 785 dolarów za uncję. Jeszcze podczas piątkowej sesji amerykańskiej pojawił się natomiast dynamiczny zwrot notowań, który kontynuowany jest w bieżącym tygodniu.

Okrągły poziom na rynku złota   Tam warto kupować?

GOLD M30

źródło: xStation

Linia trendu

W ramach korekty wyznaczamy pierwszy target dla notowań złota. W tym celu dokonujemy pomiaru całego swingu wzrostowego. Strefa popytowa opiera się na współczynniku 38,2% po okrągłej cenie 1 800 dolarów za uncję. Po opadających wierzchołkach możemy poprowadzić lokalną linię trendu, która opisuje dynamikę korekcyjną na złocie.

Okrągły poziom na rynku złota   Tam warto kupować?

GOLD M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułEthereum buduje falę wzrostową – Uwaga na te poziomy !
Następny artykułDokąd potrwają spadki na USDCAD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.