Ethereum buduje falę wzrostową – Uwaga na te poziomy !

0
193

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 480 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 370 dolarów za ETH. Po tym fakcie pojawiła się dość dynamiczna wyprzedaż na rynku kryptowalut. W przypadku Ethereum przecena wyniosła mniej więcej 11%. Na widocznej fali spadkowej, rozkładamy siatkę Fibonacciego, która składa się w schemat harmoniczny.

Ethereum buduje falę wzrostową   Uwaga na te poziomy !

ETHUSD H1

źródło: xStation

Linia trendu

Targety na wykresie ETHUSD bazują na głębokich mierzenia wewnętrznych 78,6% oraz 88,6%. Możemy poprowadzić linię trendu wzrostowego, która obrazuje lokalną perspektywę na wykresie. Na podstawie tego scenariusza trwa wspinaczka, która powinna wypełnić układ harmoniczny XABCD.

Ethereum buduje falę wzrostową   Uwaga na te poziomy !

ETHUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułOstatni tydzień miesiąca – jak wygląda sytuacja na WIG20?
Następny artykułOkrągły poziom na rynku złota – Tam warto kupować?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.