Bitcoin osiąga psychologiczny poziom cenowy – Czy czeka nas powrót do rekordowych wycen BTC?

0
592

Wzrost dynamiki

W połowie marca cena Bitcoina wyznaczyła dołek na poziomie cenowym 4000 dolarów. Był to wówczas najniższy pułap od marca 2019 roku. Przyczyniła się do tego panika na rynkach finansowych związana z globalną pandemią. W przeciągu trzech tygodni Bitcoin stracił bowiem wyraźnie ponad połowę swojej wartości. Spadki zapoczątkowane w drugiej połowie lutego startowały z wyceny około 10 400 dolarów za jednego Bitcoina.

Bitcoin osiąga psychologiczny poziom cenowy   Czy czeka nas powrót do rekordowych wycen BTC?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Target osiągnięty

W ostatnich dniach podkreślałem rolę jaką może stanowić zielona linia trendu wzrostowego. Rynek kontynuował odreagowanie wraz z panującą tendencją poprawy sentymentu. Przez cały kwiecień cena ukształtowała wspomnianą linie trendu, a ostatnie dni to jeszcze większy popyt. Prezentowałem również wzrostowy targetem na psychologicznym poziomie cenowym 10 000 dolarów. W ostatnich godzinach rynek wypełnił ten poziom, który opiera się na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Na ta chwilę widzimy wyhamowanie, ale biorąc pod uwagę siłę popytu trzeba zachować ostrożność przy ewentualnej pozycji short.

Poprzedni artykułFormacje harmoniczne na rynku FOREX
Następny artykułTrading z wykorzystaniem Teorii Fal Elliott’a
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.