Brak zdecydowania na rynku Ethereum

0
173

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Rynek przedstawiony jest z perspektywy interwału 4-godzinowego, który umożliwia objęcie dynamiki Ethereum przez cały grudzień. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od początku korekty spadkowej, której rozpiętości osiągnęła mniej więcej 100 dolarów. W połowie grudnia zapoczątkowany został tygodniowy swing spadkowy, z którego korzystamy dla obecnych układów technicznych.

Brak zdecydowania na rynku Ethereum

ETHUSD H4

źródło: xStation

Podwójne dno?

Na uwagę zasługuje strefa cenowa 632 dolary. Jest to poziom, który w ramach biegunowości stanowił już wsparcie jak i opór. Potwierdzony został podczas dzisiejsze sesji azjatyckiej i stanowi górne ograniczenie dla notowań. Obecnym poziom wsparcia jest pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%. Mamy tutaj poziom cenowy, który został wczoraj przetestowany przez rynek ~ 583 USD.

Poprzedni artykułSzybka realizacja zysków na amerykańskim dolarze
Następny artykułDane makro 28.12.2020 – sprzedaż detaliczna, indeks FED
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.