Szybka realizacja zysków na amerykańskim dolarze

0
189

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie rynek wyznaczył przedział wahań o rozpiętości 2 200 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego ~ 1,3500. Poziom ten będzie stanowił również podstawę dla obecnych scenariuszy technicznych. Początek roku był bardzo silnym okresem dla amerykańskiego dolara, gdyż globalny wzrost awersji do ryzyka wpłynął na transfer kapitału do USD.

Szybka realizacja zysków na amerykańskim dolarze

GBPUSD D1

źródło: xStation

Linia trendu

W poniedziałek notowania bardzo spadały w pierwszej części dnia. Wydawało się, że zobaczymy w końcu wybicie szerokiej linii trendu wzrostowego. Jednak po otwarciu sesji amerykańskiej, na rynku walutowym pojawiła się silna wyprzedaż USD. Kurs GBPUSD odrobił całość wcześniejszych spadków i wrócił do szerokiej strefy podażowej ~ 1,3500.

Poprzedni artykułDane makro 23.12.2020 – PKB, sprzedaż nieruchomości
Następny artykułBrak zdecydowania na rynku Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.