Cena ropy i cena złota – jakie poziomy będą wpływały na ich kierunek?

0
821

ANALIZA TECHNICZNA GOLD

Na wykresie Złota uwagę zwraca przede wszystkim strefa ZZB po cenie 1405 dolarów. Poziom został już w lipcu dynamicznie wybity, jednak retest powinien zaangażować kupujących do obrony wsparcia. Okolice ostatnich szczytów po cenie 1438 dolarów to obecny opór na Gold.
Cena ropy i cena złota   jakie poziomy będą wpływały na ich kierunek?

GOLD H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA WTI

Cena ropy WTI nadal testuje układ wsparcia OneToOne po kursie 56,5 USD. Istotne może być zamkniecie obecnej świecy 4-godzinowej, która może wygenerować sygnał kupna. Dość klarowny jest też poziom zabezpieczenia dla ewentualnej długiej pozycji, który znajdowałby się poniżej lipcowego dołka.

Cena ropy i cena złota   jakie poziomy będą wpływały na ich kierunek?

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 04.07.2019 – inflacja CPI, sprzedaż detaliczna
Następny artykułAnaliza techniczna IOTA- wewnętrzne mierzenia Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.