Co dalej z dolarem, euro, funtem i złotym?

0
706

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Oczekiwana obniżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, skutkuje zwiększonym popytem na amerykańską walutę. Stonowany początek tygodnia był tak naprawdę pozycjonowaniem pod dzisiejszą decyzję oraz komunikat ze strony FOMC. Nowe szczyty na USDPLN otwierają przestrzeń do dalszych wzrostów z szerokim targetem na zewnętrznym mierzeniu 127,2%, po kursie 3,9180.

Co dalej z dolarem, euro, funtem i złotym?

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Słabość polskiej waluty powoduje, iż rozważać warto przede wszystkim długie pozycje. Bardzo ważny jest jednak timing wejścia na rynek, dlatego zwracam uwagę na techniczny poziom popytowy – 4,2670. Jest on wyznaczony z mierzenia FE100 + 50% i znajduje potwierdzenie w wyraźnej biegunowości. Na tą chwilę jednak kurs “odjeżdża” na północ i setup z pewnością będzie rozciągnięty w czasie.

Co dalej z dolarem, euro, funtem i złotym?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Ciekawy poziom techniczny pojawia się na rynku GBPPLN. Po wyznaczeniu dołka kurs generuje korektę wzrostową, której wierzchołek może się ukształtować na okrągłym poziomie 4,7200. Strefa oporu ZZB zyskuje potwierdzeniem w mierzeniu 50% ostatniego swingu spadkowego.

Co dalej z dolarem, euro, funtem i złotym?

GBPPLN H4

źródło: xStation

Co dalej z dolarem, euro, funtem i złotym?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 31.07.2019 – stopy procentowe FOMC, raport ADP
Następny artykułDane makro 01.08.2019 – indeks PMI, stopy procentowe BoE
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.