Dane makro 01.08.2019 – indeks PMI, stopy procentowe BoE

0
541

Seria danych PMI dla przemysłu obejmuje najciekawszą część sesji europejskiej. Będą to odczyty kolejno z Hiszpanii, Szwajcarii, Włoch, Francji, Niemiec, Strefy Euro oraz Wielkiej Brytanii. Wstępne prognozy za lipiec są mieszane w stosunku do poprzedniego miesiąca. 

Uwagę trzeba zwrócić na godzinę 13:00 kiedy to zostanie ogłoszona decyzja o stopach procentowych w Zjednoczonym Królestwie. Dwa kwadranse później poznamy uzasadnienie decyzji, ze strony prezesa Banku Anglii. Raport ISM dla przemysłu będzie najciekawszym odczytem podczas handlu za oceanem i zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Dane makro 01.08.2019   indeks PMI, stopy procentowe BoE

Poprzedni artykułCo dalej z dolarem, euro, funtem i złotym?
Następny artykułJakie scenariusze warto obstawiać na franku szwajcarskim i jenie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.