Coraz bliżej sygnału transakcyjnego na Bitcoinie

0
468

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Kurs przedstawiony został w klasycznym ujęciu nominalnym, a więc w stosunku do amerykańskiego dolara. Widoczny trend spadkowy rozpoczyna się od wierzchołka w okolicy poziomu cenowego 12 400 dolarów. Tendencja z połowy sierpnia utrzymuje się do dzisiaj, natomiast obserwujemy coraz mniejsze zdecydowanie sprzedających. Wrześniowe minimum zostało ukształtowane nieco poniżej psychologicznej bariery 10 000 USD. Będzie to z pewności istotny punkt odniesienia dla kontynuacji trendu spadkowego.

Coraz bliżej sygnału transakcyjnego na Bitcoinie


BTCUSD H4

źródło: xStation

Formacja trójkąta

Październik rozpoczął się od wyjątkowo marnej dynamiki na rynku Bitcoina. Notowania zareagowały na dolne ograniczenie trójkąta i utrzymały się powyżej bariery cenowej 10 400 dolarów. Nadal nie widać jednak większego popytu, który stanowiłby sygnały dla pozycji long. W ramach górnego ograniczenia trójkąta obecnie poziomu oporu to cena około 11 000 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę pomiar ostatniej fali spadkowej, kluczową strefą podażową jest pułap mierzenie wewnętrznego 61,8% fibo. Tam też uzyskujemy potwierdzenie w postaci silnej biegunowości.

Poprzedni artykułRopa WTI na 61,8% fibo – Możliwa korekta spadkowa na indeksach
Następny artykułCzy dolar amerykański będzie kontynuował wzrosty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.