Czy dolar amerykański będzie kontynuował wzrosty?

0
535

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka na poziomie cenowym 107,00. Jest to zarazem najwyższa wycena amerykańskiego dolara względem japońskiej waluty od ponad dwóch miesięcy. Sierpień i wrzesień to miesiące, w których kurs USDJPY znajdował się w wyraźnym trendzie spadkowym. W tym czasie kurs spadł o mniej więcej 300 pipsów, a w kontekście możliwej dynamiki na tej parze walutowej, jest to wynik bardzo przeciętny.

Czy dolar amerykański będzie kontynuował wzrosty?


USDJPY H4

źródło: xStation

Głębokie mierzenia

Korekta wzrostowa z ostatnich kilkunastu sesji, będzie stanowiła dla nas podstawę dla scenariuszy technicznych. Pierwszą zaporą podażową dla kupujących będzie pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy podparty silną biegunowością ~ 105,90. W przypadku utrzymania tendencji wzrostowej, możemy być świadkami formowania się schematu harmonicznego. Potwierdzeniem dla głębokich współczynników wewnętrznych jest mierzenie FE100 po kursie 106,70.

Poprzedni artykułCoraz bliżej sygnału transakcyjnego na Bitcoinie
Następny artykułCzy istnieje szansa na zmianę trendu na DAXie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.