Czy istnieje szansa na zmianę trendu na DAXie?

0
334

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. W skład indeksu wchodzi trzydzieści największych spółek pod względem kapitalizacji oraz obrotu. Przedstawiony horyzont czasowy opiera się na formacjach świecowych 15-minutowych. Pozwala to zaprezentować zmienność DE30 na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od loklanego minimum, które ukształtowane zostało na poziomie cenowym 12 500 punktów. Był to jednocześnie najniższy pułap od ponad tygodnia. Jeszcze przed otwarciem piątkowej sesji amerykańskiej, sentyment na rynkach akcyjnych uległ znacznej poprawie. Kierunek północny kontynuowany jest podczas obecnego tygodnia.

Czy istnieje szansa na zmianę trendu na DAXie?


DAX M15

źródło: xStation

Przewaga sprzedających

Ciekawy opór ukształtowany został na wysokości strefy cenowej 12 950 punktów. Na tą chwilę notowania trzykrotnie próbowały sforsować wskazany poziom oporu, za każdym razem ponosząc porażkę. Najbardziej istotna wydaje się reakcja sprzedających podczas podejścia z wtorkowego wieczoru. Wtedy to przed zamknięciem sesji, pojawił się dynamiczny impuls spadkowy. Zakładając utrzymanie przewagi strony podażowej, spoglądamy na docelowy poziom wsparcia po kursie 12 780 punktów. Jest to strefa oparta na współczynniku Fibonacciego 38,2%.

Poprzedni artykułCzy dolar amerykański będzie kontynuował wzrosty?
Następny artykułDlaczego Analiza Techniczna działa na rynku FOREX?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.